38 гола в 7 мача в Англия!

Шейх Тиоте току-що е донесъл на Нюкасъл сензационното равенство 4:4 с Арсенал Снимка: ESPN Soccernet
Шейх Тиоте току-що е донесъл на Нюкасъл сензационното равенство 4:4 с Арсенал
Френският нападател на Евертън Луис Саха отбеляза цели четири гола за победата над Блекпул с 5:3 Снимка: Getty Images
Карлос Тевес направи хеттрик при класическата победа на Манчестър Сити над Уест Бромич
и вече е само на гол от Димитър Бербатов в класацията на стрелците във Висшата лига Снимка: Mcfc.co.uk
Карлос Тевес направи хеттрик при класическата победа на Манчестър Сити над Уест Бромич и вече е само на гол от Димитър Бербатов в класацията на стрелците във Висшата лига

Уникален ден за футбола сътвориха отборите от Висшата лига на Англия, отбелязвайки 38 гола в 7 срещи - средно по 5 и половина на мач!

Най-атрактивен от всички голови спектакли днес бе двубоят между Нюкасъл и Арсенал, завършил 4:4. На полувремето нищо не предвещаваше такъв край, след като "артилеристите" водеха с 4:0 като гости! Повратният момент в мача настъпи обаче пет минути след почивката, когато Абу Диаби си изпусна нервите и блъсна с ръце Джоуи Бартън след негово остро влизане. Французинът бе изгонен и Арсенал остана с десет човека.

Именно Бартън реализира две дузпи след това, между които се разписа и Леон Бест. Нападателят, който стана титуляр благодарение на на трансфера на Андрю Керъл в Ливърпул и контузията на Шола Амеоби, напълно оправда доверието на Алън Пардю, както го е правил и преди, когато мениджърът му е давал шанс.

Четвъртият гол, който донесе точката на "свраките", падна в 88-ата минута след шут от поне 25 метра на халфа от Кот д'Ивоар Шейх Тиоте.

Нюкасъл даже можеха и да победят, ако Кевин Нолан бе по-точен в добавеното време, но това вече щеше да е прекалено...

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" ще се запомни и с противоречивото съдийство на рефера Фил Дауд и неговите помощници. Още при изгонването на Абу Диаби можеше да бъде показан картон и на Бартън за грубото влизане в краката на играча на Арсенал. Идентична ситуация имаше и в 69-та минута когато Нолан атакува без топка вратарят на "артилеристите" Войчех Шчезни. Наказание за играча на Нюкасъл обаче нямаше.

Телевизионните повторения на ситуацията, при която бе отсъдена първата дузпа пък оставиха съмненията, че нарушението е извън наказателното поле, а при втората не стана ясно дали реферът е видял нарушение на Кошиелни или на Росицки, тъй като и двамата всъщност не атакуваха потърпевшия Уилямсън. В 74-та минута Бест вкара гол за Нюкасъл, който бе отменен заради несъществуваща засада. Същото се случи и в края на продължението на второто полувреме, когато Робин ван Перси отбеляза пети гол за своя тим, но съдийската бригада отново взе спорно решение.

Сред многото кандидати за играч на кръга до момента най-много изпъкна френският нападател на Евертън Луис Саха, който се разписа цели четири пъти за победата над Блекпул с 5:3.

Преследвачът на Димитър Бербатов в класацията на стрелците Карлос Тевес пък реализира хеттрик (два от головете му бяха от дузпа) за класическата победа с 3:0 на Манчестър Сити над Уест Бромич и вече има 18 попадения на сметката си - с едно по-малко от българина.

Кръгът продължава с късния мач Уулвърхемптън - Манчестър Юнайтед, в който Бербатов също ще има шанс да увеличи актива си, а утре са Уест Хем - Бирмингам и дербито на кръга Челси - Ливърпул, в което Фернандо Торес ще дебютира за "сините" срещу бившия си клуб.