Джокович помете Ферер, на финал е

Джокович помете Ферер, на финал е Снимка: getty images

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртия си финал на Откритото първенство на Австралия.

Сърбинът записа повече от категорична победа на 1/2-финала срещу поставения под номер 4 в схемата Давид Ферер (Испания) с 6:2, 6:2, 6:1 след час и 29 минути игра.

Така на финала в неделя Ноле ще се опита да спечели третата си поредна титла в Мелбърн и общо четвърта в турнира, а негов съперник ще бъде победителят от другия 1/2-финал между световните номер 2 и 3 - Роджър Федерер и Анди Мъри.

Новак Джокович доминираше през целия мач срещу Давид Ферер и не позволи на своя съперник да демонстрира възможностите си, като затвори първия сет още на 6:2. Развоят при втората част се повтори, като Джокович проби на два пъти Ферер.

В последния сет сърбинът направи брейк още в началото, за да спечели частта с 6:1.