Хърватска и Чехия си спретнаха голово шоу

Томаш Росицки отбеляза гол за Чехия, но тимът му загуби с 2:4 от Хърватска в най-резултатната контролна среща Снимка: getty images

Приятелският мач между Хърватска и Чехия стана най-резултатния двубой от ранните двубои в днешната програма. Хърватите спечелиха с 4:2. По-голямата част от попаденията паднаха през първото полувреме. Едуардо откри за "шахматистите" в десетата минута, а само три по-късно Калинич удвои. Сивок (20) и Томаш Росицки (45) изравниха резултата до почивката.

През второто полувреме домакините натиснаха и материализираха предимството си с два гола. Калинич се разписа в 61-вата, а Иличевич оформи крайното 4:2 четвърт час преди финала.

Изненадата в първите срещи дойде от мача между Иран и Русия. Двубоят се игра в Абу Даби и завърши с успех на Иран с 1:0. Единственото попадение бе дело на Мохамад-Реза Халатбари в последните секунди на двубоя. Това е втора поредна загуба на Русия като Сборная отстъпи с 0:2 на Белгия в средата на ноември отново в приятелска среща.

В Македония воденият от Самуел Ето'о Камерун се наложи с 1:0 над домакините. Единственото попадение вкара Мбута в 75-та минута.