Испания с нов разгром в контрола, Ейре надви Италия

Вия, Алонсо и компания изнесоха поредната си футболна лекция Снимка: AP
Вия, Алонсо и компания изнесоха поредната си футболна лекция

Световните шампиони от Испания нанесоха втора тежка загуба на противник в контролен мач в рамките на няколко дни.

След като разгромиха САЩ с 4:0 в събота, иберийците вкараха три безответни гола на Венецуела на стадиона в Пуерто Ла Круз.

И сега, както срещу "янките", трите попадения паднаха до почивката. Давид Вия откри още в 5-ата минута след отлично насочен пряк свободен удар от цели 35 метра.

Съотборникът му в Барселона Педро Родригес покачи в 20-ата след изстрел по диагонала вътре в наказателното поле и последвал рикушет.

Класиката за испанците оформи Шаби Алонсо в последната минута на първата част, като по подобие на попадението на Вия отново стана от пряк свободен удар, но този път от около 30 метра.

Джовани Трапатони нанесе загуба на своите сънародници от Италия със селекцията на Ейре в друга контрола, състояла се в белгийския град Лиеж.

Головата сметка за ирландците откри Кейт Андрюс в 36-ата минута, когато при заучено положение от пряк свободен удар стреля от над 25 метра в долния десен ъгъл на Вивиано.

Саймън Кокс пък затвърди успеха за Ейре в последната минута, засичайки на празна врата центриране по земята отляво.