Срамна загуба за България в последния мач от Лигата на нациите

Тежко 0:3 от Сърбия в Пловдив Снимка: volleyball.world
Тежко 0:3 от Сърбия в Пловдив

България загуби катастрофално последния си мач от Лигата на нациите с 0:3 (23:25, 12:25 18:25), от Сърбия в пловдивската зала „Колудрума“.

Със сигурност, това бе и най-слабият двубой за „лъвовете“ от началото на новия турнир, въпреки че стартирахме далеч нелошо в началото.

Така националите ни завършиха на 12-о място в Лигата на нациите с пет победи, 10 загуби и 13 точки. Сърбите пък са едно място нагоре с шест победи, девет загуби и 17 точки.

Както и вчера срещу Иран, започнахме добре и поведохме в началото. Постепенно обаче, сърбите изравниха и взеха аванс, когато влязохме след 20-ата точка.

Докарахме резултата до 23:24, когато главният съдия допусна груба грешка и не видя как сърбите върнаха една топка над антената, след която ни хванаха на блокада. Вместо да отсъди аут и резултатът да бъде изравнен, сърбите взеха първия гейм с 25:23.

Вторият гейм бе унищожителен за националите ни. Сърбите взеха частта с огромна разлика – 25:12. В третия гейм също изоставахме още от самото начало и така остана до самия край на частта и на мача – 25:18.

Следващите мачове за националите ни ще бъдат в олимпийската квалификация за Токио 2020.