Фернандо Алонсо: Това е моята година

Алонсо иска силна кола и трета световна титла през 2013 Снимка: Getty images
Алонсо иска силна кола и трета световна титла през 2013

„Необходимо ми е само Ferrari да ми осигурява болид, с който мога да се боря за победи и подиуми, аз ще свърша останалото - бойко заяви двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо пред английския вестник The Mirror.

През 2012 испанецът разполагаше с най-слабия автомобил сред тези на лидерите в шампионата, но се бори за титлата срещу Себастиан Фетел до последния кръг в шампионата, като накрая загуби битката с разлика от едва 3 точки. Сега обаче испанецът е в много по-оптимистично настроение, а в тима му се надяват поне на място на подиума в неделя в Мелбърн, където с Гран при на Австралия стартира новият сезон във Формула1.

„Тестовете минаха добре за нас, но все пак говорим за по-студеното време в Барселона, а в Мелбърн ще е доста по-топло - допълни Алонсо, който през 2012 взе три победи и записа още десет качвания на подиума. - В първите три състезания ще е доста топло, което ще е основната разлика с тестовете.

„За Мелбърн няма ясен фаворит, всеки в челото ще може да се бори за победата. Ще е много интересно. Тази година искам да стартираме с място на подиума още в първото състезание.

„2013 ще е моята година, но за това ми трябва силен автомобил, смятам, че колегите ми в тима са си свършили добре работата и започваме битката още в петък с първите свободни тренировки."