Трета поредна победа за Волфсбург

Графите бе героят на Волфсбург срещу Фрайбург Снимка: getty images
Графите бе героят на Волфсбург срещу Фрайбург

Отборът на Волфсбург постигна трета поредна победа в Бундеслигата. Тази вечер тимът на британския треньор Стийв Макларън надигра с 2:1 гостуващия Фрайбург.

В герой за тима отново се превърна бразилецът Графите, който стана автор и двете попадения. Силен мач направи и плеймейкърът на тима Диего, отличил се с две асистенции.

Тимът на Волфсбург показа по-добра игра през цялото време и заслужено стигна до успеха.

Срещата започна с равностойна игра на двата отбора, като Фрайбург успяваше много умело да затваря пространствата пред вратата си и почти не допускаше изненади. Все пал в шестата минута Томас Каленберг стреля опасно към вратата, а малко след това удар на Андреа Барздали спря във външната мрежа.

Последва добра ситуация за босненския национал Един Джеко, а в 23-та минута реферът подмина претенции за дузпа от страна на "вълците".

Все пак в следващата атака домакините успяха да поведат в резултата с гол на Графите, който се разписа с глава след центриране от фаул на Диего.

В 36-та минута обаче изненадващо гостите успяха да изравнят, като след продължително разбъркване в наказателното поле голмайсторът на тима Папис Демба Сисе от три метра съумя да прати топката в мрежата за 1:1.

В 64-та минута обаче комбинацията Диего-Графите при първия гол отново проработи, като бившият халф на Ювентус качи топката на главата на своя сънародник и с прецизен удар 31-годишният стрелец върна преднината на "вълците".

С успеха Волфсбург събра девет точки и се качи на шесто място в класирането. Фрайбург остана седми.

В другия мач от днес Кайзерслаутерн падна с 0:1 у дома срещу Хановер 96 и така записа четвърти пореден мач без победа в Бундеслигата.

Българският национал Илиян Мицански остана на резервната скамейка за своите и се появи в игра едва в 84-ата минута.

"Червените дяволи" се намират на 11-о място в класирането със седем точки, а Хановер е трети с 13. Единственото попадение падна в 33-та минута Мануел Шмийдебах центрира отляво, Мохамед Абделу се ориентира най-добре и от шест метра не остави шанс на вратаря на Кайзерслаутерн.

В 41-ата минута "червените дяволи" все пак можеха да върнат попадението, но Леон Йесен, който се озова сам срещу стража на Хановер Флориан Фромловитц, нацели гредата.

В 76-ата минута възпитаниците на треньора Марко Курц отново бяха близо до изравняването. След центриране от ъглов удар изстрел на Иличевич беше избит право в краката на Родней, но от пет метра той стреля над вратата.

Домакините усилиха натиска в последните минути, но до промяна не се стигна.