Германия завърши като лидер в групата си

Гана и Термания продължават в следващата фаза - осминафиналите Снимка: getty images
Гана и Термания продължават в следващата фаза - осминафиналите

Отборите на Германия и Гана са четвъртата двойка осминафиналисти на световното първенство в ЮАР. Двата тима се класираха от група D като Германия завърши на първо място, а Гана остана втора.

В последните срещи от потока Германия би Гана с 1:0. Единственото попадение вкара Месут Йозил в 60-та минута. През първото полувреме пак той изпусна едно от най-чистите положения изобщо в двубоя.

В другага среща от групата Австралия би Сърбия с 2:1. Попаденията за Австралия отбелязаха завърналият се след наказание Тим Кейхил и резервата Холман в 69-та и 72-та минути. Почетното попадение за Сърбия отбеляза Марко Пантелич м 84-та минута. Успехът обаче класира напред Гана, а Австралия и Сърбия напускат битката.

Бундестимът и африканците са осмият и деветият участник в първите директни елиминации. Преди тях участие там си осигуриха Мексико и Уругвай от група А, Аржентина и Южна Корея от група В и Англия и САЩ от група С.

Като победител в групата на Германия се падна правото да играе с втория от група С. Така на осминафиналите ще се състои първата среща на два от фаворитите - Англия и Германия.

„Беше доста напрегнат двубой, в който не бяха много нещата, които работеха в тима ни. Опитахме се да използваме тези възможности, които създавахме. Не винаги обаче действахме концентрирано в наказателното поле на съперника, липсваше ни съсредоточеност в завършващата фаза на атаката.

Натискът върху нак бе огромен, всички очакваха единствено победа. Важното е, че продължаваме в следващия кръг. Мануел Нойер бе един от футболистите с две-три добри намеси. За него това бе един добър опит.

Да играеш на осминафиналите на световно първенство е вълнуващо събитие и ние го очакваме с нетърпение. Особено като се има предвид и съперника", заяви наставникът на Германия Йоахим Льов.

„Сега не е време да празнуваме, следващият ни мач е твърде скоро. Знаехме, че в този последен от групата мач ще ни е доста трудно. Да се опиташ да стигнеш до осминафинал през мач с Германия е тежка задача. Германия е отличен отбор.

Имахме своите шансове срещу него, играхме добре, оказахме съпротива и дори имахме шанс да отбележим. На немците обаче им бе необходима победа и с изявите си те доказаха, че са един от най-добрите в света. Затова главното за нас сега е, че заедно с тях продължаваме напред", сподели треньорът на Гана Милован Райевац.

„Това развитие на ситуацията бе несправедливо. Играхме добре срещу Австралия, нямам забележки към моите футболисти. Не мога да ги укоря за нищо.

Имахме много възможности да отбележим, но нямахме късмен. И в двете полувремена показахме качествена игра и можем само да съжаляваме, че напускаме борбата още на тази фаза. Съперникът ни също бе на ниво.

Предстои да си направим изводите от това участие. В този момент обаче си мисля, че оставихме добри впечатления. Това поколение със сигурност не е загубено. До тук пък шампионата показва, че вече няма силни и слаби отбори. Много често се случва онези, които не считаме за толкова класни за спечелят", сподели наставникът на Сърбия Радомир Антич.