Тежка загуба за Барселона в Маями

Мексиканският Чивас би с 4:1 Барселона в контролна среща играна в Маями Снимка: mundodeportivo.com
Мексиканският Чивас би с 4:1 Барселона в контролна среща играна в Маями

Тежка загуба записа европейския клубен шампион Барселона в петата си контролна среща от началото на подготовката. Рано тази сутрин българско време в Маями каталунците бяха разбити с 1:4 от мексиканския Чивас (Гуадалахара). Това е второ поражение за тима на Гуардиола в предсезонните тестове след 1:2 от Манчестър Юнайтед миналата събота.

Единственото попадение за каталунците отбеляза Давид Вия още в 4-та минута. За Чивас с два гола се отчете Фабиан, по един отбелязаха Касияс и Вердуко.

Първи минути от началото на подготовката записа Шави Ернандес. Халфът, който до преди няколко дни се готвеше самостоятелно остана на терена 45 минути. В титулярния състав бяха още Ерик Абидал, Жерар Пике, Сейду Кейта и Вия. Останалите бяха играчи от дублиращия отбор. Титулярно място получи и Тиаго Алкантара.

През второто полувреме Гурдиола пусна в игра още три от звездите - Андрес Иниеста, който замени Шави, Серхио Бускетс заменил Жерар Пике и Педро на мястото на Вия. Именно тогава паднаха и четирите попадения за Чивас.

„Все още сме назад в подготовката си по много причини. Имаме да подобряваме твърде много неща, но сезонът едва сега започва. Вярвам в моите играчи и знам, че те ще се представят по-добре в първенството и останалите турнири", обясни треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола.

Наставникът бе категоричен, че поражението няма да промени плановете му за подготовката. „Играчите ми се бориха както обикновено. Срещу Чивас не играхме толкова лошо, но ни трябва още малко подобрение. Четирите гола, които получихме ще ни послужат като предупреждение. Имахме проблем с контраатаките, но ще коригираме това.

За съжаление нямаме много време - мачовете за Суперкупата на Испания и Европа наближават. Убеден съм, че манталитета, които имат играчите ми ще ни помогне да подобрим представянето си въпреки липсата на време. Трябва да забравим този мач и да се фокусираме върху това, което ни очаква", допълни наставникът.