Младежите разгромени от Сърбия в контрола

Младежкият ни национален отбор можеше да падне и с повече от 1:4

Младежкият национален отбор по футбол загуби с 1:4 при гостуването си на Сърбия в приятелски мач, който се игра в градчето Инджия. През първата част домакините тотално надиграха селекцията на Михаил Мадански, а голът за българите падна при единствената по-добра атака по посока на вратата на домакините.

Още в 4-ата минута Сърбия поведе с 1:0 с красив гол на Дарко Лазович, който от границата на наказателното поле матира вратаря на Левски Пламен Илиев.

В 11-ата минута Момчил Цветанов от Литекс изравни. "Армеецът" Александър Тонев напредна отдясно, успя да прекара топката между вратаря и защитник на домакините и за крилото не бе трудно да се разпише на празна врата.

Последва лек натиск на българите, който не доведе до опасности пред вратата на Кировски.

В 25-ата минута Георги Терзиев направи ужасяваща грешка, което даде възможност на сърбите да поведат. Защитникът на Черноморец опита да гърдира една топка в наказателното поле, нападател на домакините му я взе, подаде на Лазович, който вкара втория гол във вратата на Илиев.

Изключително красива комбинация доведе и до трети гол в българската врата. В 31-ата минута Игньовски центрила от ляво с десен външен и качи топката на главата на Стефан Шчепович, който отбеляза за 3:1.

До почивката домакините пропуснаха още едно 100-процентово голово положение, като Шчепович стреля покрай вратата.

Статистиката от първото полувреме показваше по-добро владеене на топката за българите, но и четири чисти голови положения за Сърбия, от които домакините реализираха три.