Брага съсече Бенфика и е на финал срещу Порто

Кущодио (най-вдясно) куфее със съотборниците си, след като е вкарал попадението във вратата на Бенфика, класирало Брага за финала на Лига Европа Снимка: Getty Images

Сензацията в евротурнирите този сезон Спортинг клуб де Брага се класира за финала на Лига Европа на 18 май в Дъблин.

Португалските "артилеристи", които участваха в Шампионската лига, биха своите "батковци" от Арсенал, а впоследствие елиминираха бившите европейски величия като Ливърпул и Динамо (Киев), заличиха пасива от първия мач срещу Бенфика в Лисабон (1:2) и победиха с 1:0 на реванша на своя "Ещадио Мунисипал де Брага".

Така момчетата на Домингош Пасиенсия ще спорят за втория по значимост клубен трофей на Стария континент срещу другия супергранд от иберийската държава Порто, позволил си по същото време да загуби с 2:3 от Виляреал.

В 19-ата минута Уго Виана центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Кущодио се извиси над всички и с мощен удар с глава прати топката в левия на вратаря Роберто ъгъл.

Въпреки усилията на Бенфика и сериозните пропуски през втората част, така очакваното от мнозина поредно издание на "О Класико" няма да се състои.

"Драконите" от Порто очаквано не играха с пълния си капацитет от възможности в реванша на "Ел Мадригал" след гръмкото 5:1 на "Ещадио до Драгао" миналата седмица.

Въпреки това те съумяха да обърнат резултата, след като Кани откри за "жълтата подводница" още в 17-ата минута. Звездите на португалския тим Хълк и Фалкао реализираха дежурните си попадения в края на първото и в началото на второто полувреме.

Домакините обаче намериха морални сили да завършат участието си в Лига Европа с достойнство и чрез Капдевиля в 75-ата и Роси от дузпа в 80-ата постигнаха престижна победа.