Далглиш: Имахме късмет, че паднахме само с 0:1

Кени Далглиш смята, че Ливърпул все пак ще отстрани Брага Снимка: Guardian
Кени Далглиш смята, че Ливърпул все пак ще отстрани Брага

Ливърпул загуби първия осминафинал в Лига Европа с 0:1 като гост на Брага, но мениджърът на тима Кени Далглиш все още смята своите за фаворити.

Бразилецът Алан донесе победата на Брага с точно изпълнена дузпа в 17 минута, свирена за нарушението на Сотириос Киргиакос срещу Мосоро.

Далглиш е уверен, че Ливърпул може да отстрани Брага, но предупреди своите и феновете, че реваншът няма да е лесен.

"Като се има предвид как играхме в първото полувреме, направо имахме късмет, че загубихме само с 0:1, защото като играеш толкова зле, обикновено си благодарен, ако загубиш с един гол - обясни шотландецът.

"Изоставаме само с 0:1, което може да се окаже бонус за реванша. Все пак, момчетата заслужават похвала - след почивката се стегнаха, вдигнаха темпото и ако имахме малко повече късмет, можехме и да изравним.

"Докато не мине и реванша, не мога да ви кажа, дали резултатът от този мач е добър за нас, но не сме доволни от играта ни и от резултата."

Далглиш остана доволен от европейския дебют за Ливърпул на Анди Керъл, който беше купен за 35 милиона лири през януари и който наложи господството си във въздуха, като играчите на Брага така и не успяха да му се противопоставят при високите топки.

"Анди е добър избор за нас. Той все още не е топ форма, физически, но знам какво можем да очакваме от него - трябват му още няколко мача, за да е напълно готов", допълни Кени.

"Определено, включването му даде резултат. Той е добър и става все по-добър. Но трябва да сме търпеливи. На реванша ще очаквам повече от всички в тима. Трябва да играем по-добре, за да продължим."