Испания на финал след драма и дузпи

Испанците изригнаха след победната дузпа на Навас.

Испания се класира за финала на турнира за Купата на конфедерациите в Бразилия, след като отстрани Италия след изпълнение на дузпи във втория полуфинал.

Двата тима не успяха да си отбележат гол 120 минути игра, а при дузпите им трябваха цели седем удара, за да триумфира накрая световния и европейски шампион със 7:6.

Решителният пропуск за "адзурите" направи Леонардо Бонучи, а следващият изпълнител на "ла фурия" Хесус Навас не сгреши и така Испания ще се изправи срещу домакина Бразилия в спора за единствения трофей, който липсва в колекцията й.

"Селесао" ден по-рано се класира на финала след изстрадана победа с 2:1 над Уругвай.

Маджо пропусна за Италия през първата част, а със сериозен пропуск за Испания се отчете Фернандо Торес.

През второто полувреме испанците заиграха по-активно и задържаха повече топката, но "адзурите" им отвръщаха с бързи контраатаки.

Пет минути преди края Испания пропусна да нанесе удара си в мача. Навас проби отдясно на вратата, намери Пике на точката на изпълнение на дузпа, но централният бранител на "ла фурия" изпрати топката над вратата.