Челси тръгна мощно, Дрогба се завърна

Шюрле и Коща - двама от голмайсторите на Челси, се поздравяват след попадението на бразилеца за 1:1 в Бърнли.

Челси стартира мощно сезона във Висшата лига, разбивайки с 3:1 Бърнли като гост. Съперникът е новак в елита, но поведе с хубав гол на Скот Арфийлд в 14-ата минута.
Шок?

Не - Челси отвърна със здрави удари в лицето на домакините. Сеск Фабрегас бе в основата на обрата, постигнат точно за 20 минути. Испанецът даде изключителен пас към Андре Шюрле за 1:2, а преди това Диего Коща бе изравнил с добавка отблизо след удар в гредата на Шюрле.

Третото попадение вкара Бранислав Иванович в 34-ата минута, пак след центриране от корнер на Фабрегас.

След почивката Челси намали оборотите, а в края на терена се появи и култовият герой Дидие Дрогба. 36-годишният нападател се върна след 2 сезона в Галатасарай, а в последните секунди едва не зарадва гостуващите фенове с гол.

Победата праща Челси на върха след първия кръг. Нито един друг тим не вкара 3 гола, а само Манчестър сити победи с повече от гол разлика - 2:0 навън срещу Нюкасъл.

Жозе Моуриньо обаче бе разочарован от решение на рефера Майкъл Оливър да даде жълт картон за симулация на новия нападател на Челси Коща. "Това бе дузпа, а не гмуркане", отсече Специалния.