Сагата около бъдещето на Карлос Насар е към края си, след като федерацията по вдигане на тежести е приела условията на звездата, съобщи президентът на организацията Стефан Ботев пред БНТ.
Той подчерта, че Насар ще получава най-много пари в цялата история на българските щанги.
"От наша страна, от федерацията, нямаме никакви претенции към него. Чакаме той да представи неговия договор и да го подпишем. Това е чисто и ясно. Нямаме никакво разминаване.
Ние не искаме да го пускаме, нямаме намерение да го пускаме да се състезава за друга държава, защото имаме нужда от такъв човек. Насар получава най-много пари в цялата история на българските щанги. Мисля, че ще остане, тъй като би трябвало да е доволен", заяви Ботев.
Самият Насар също заяви преди дни, че не смята да сменя държавата, за която се състезава. Той имаше оферти от поне четири нации, но в крайна сметка ще продължи да вдига за България.

