Срив в последния гейм и злополучно начало за волейболистките на световното

Срив в последния гейм и злополучно начало за волейболистките на световното Снимка: Startphoto.bg

България стартира със загуба с 1:3 гейма от Германия участието си на Световното първенство по волейбол за жени в Нидерландия и Полша.

В доста равностоен мач българските момичета отстъпиха с 22:25, 25:21, 23:25 и 21:25, след като допуснаха срив в последния гейм и пропиляха солидна преднина.

Още в първата част си пролича, че двубоят ще е много оспорван и в нея зрителите видяха няколко обрата след ранния аванс на германките.

Все пак съперникът ни взе частта, но през втората България се разигра и не позволи на Германия да заличи натрупания аванс - 1:1.

Третата част започна зле за нашите и Германия поведе с 5:0, но после "лъвиците" наваксаха и дори излязоха напред при 15:14.

Геймът беше на кантар до 22:22, но в няколко решаващи точки Бундестимът беше по-концентриран и поведе с 2:1.

В последния четвърти гейм България се откъсна с 10:4 и 12:6, но последва рязък спад и така и не успяхме да намерим играта си до края на мача.

Германките направиха обрат за 21:16 и той им беше достатъчен, за да затворят мача.

През следващите дни предстоят още тежки мачове, в които състезателките на Лоренцо Мичели ще опитат да се преборят за място сред първите 4 отбора в своята група C, за да продължат към следващата фаза.

В понеделник България ще срещне световните шампионки от Сърбия, в четвъртък играем срещу олимпийския първенец САЩ, а в петък се изправяме срещу Канада.

Последният ни мач от групата е в събота срещу аутсайдера Казахстан.