Тя предложи на него - французойка падна на едно коляно на Олимпийските игри

Тя предложи на него - французойка падна на едно коляно на Олимпийските игри Снимка: Getty Images

Френската бегачка на 3000 метра с препятствия Алис Фино не успя да се пребори за медалите във финала на Олимпийските игри във вторник вечер, но спечели в личен план.

Французойката финишира четвърта с време 8:58.64 минути, подобрявайки европейския рекорд в дистанцията.

Победителка стана състезаващата се за Бахрейн кенийка Яви Уинфред, която спечели със силен финален спринт и олимпийски рекорд - 8:52.67 мин.

След като премина финалната линия, 33-годишната Фино се отправи към трибуните, където отпразнува четвъртото си място с екипа си.

Там бе посрещната и от партньора си - испанеца Бруно Мартинес Баргиела, който също е лекоатлет. Алис го прегърна, преди да падне на едно коляно и да му предложи брак.

Французойката не го направи по традиционния начин - с пръстен, а със специална значка. След като Бруно прие предложението ѝ, Алис закичи значката на гърдите му.

"Обещах си, че ще го направя, ако бягам под девет минути - девет е любимото ми число, а и сме заедно то девет години - обясни Фино за предложението си за брак. -

Не обичам да правя нещата като обикновените хора. И тъй като той не го бе направил досега, си казах, че може би чака аз да му предложа.

На значката пише: "Любовта е в Париж."

Това не е първото предложение за брак на Олимпийските игри. Още в началото на форума китайските бадминтонисти Лиу Ючен и Хуанг Я Кионг си казаха да.

Ючен - състезател при мъжките двойки, изненада Якионг, след като тя и партньорът ѝ - Жен Сивей, спечелиха олимпийското злато при смесените двойки.

"Изненада ме с това предложение, защото цялото ми внимание бе насочено към подготовката за Олимпиадата - каза след това Хуанг. - Днес съм не само олимпийска шампионка, но и се сгодих. Честно казано не съм очаквала подобно нещо."