Серина смачка Стрицова, очаква ни велик финал срещу Халеп

Феновете очакват истински сблъсък между Серина и Халеп Снимка: Getty Images
Феновете очакват истински сблъсък между Серина и Халеп

Серина Уилямс и Симона Халеп ще спорят за титлата на Уимбълдън 2019 при жените.

И двете спечелиха лесно полуфиналните си двубои, като румънката бе първата, която се класира за финала.

Халеп даде само четири гейма на Елина Свитолина при победата си с 6-1 6-3, записвайки цели пет пробива в подаването на противничката си.

Това е първи финал за румънката на свещената трева в Лондон. Предишното й най-добро постижение на кортовете в английската столица бе полуфинал през 2014 г.

На финала Халеп ще срещне Уилямс, която се е устремила към осмата си титлата на Уимбълдън.

Американката не е печелила турнира от 2016-а, а през миналата година загуби на финала от Анджелик Кербер в последователни сетове.

Както Халеп, така и Серина стигна до финала след победа – с 6-1 6-2 над Барбара Стрицова, приключвайки мача за едва 59 минути.

Финалът обаче няма да е никак лек за която и да е от двете, а феновете очакват истински сблъсък между Халеп и Уилямс.