Григор мина през световния No.3 и е на финал

Григор е на финал!

Brisbane International, 1/2-финал

Григор Димитров – Милош Раонич 7-6(7) 6-2

Григор Димитров продължи с великолепното си представяне в Бризбън и се класира за финала на турнира след победа със 7-6(7) 6-2 над световния №3 и миналогодишен шампион Милош Раонич. Българинът изигра невероятен мач и безапелационно си спечели място на своя 10-ти финал в тура на ATP, където го очаква Кей Нишикори.

Мачът започна с подчертано предимство на сервиращите и до 4-4 Раонич бе загубил само две точки на свой сервис, а Григор – пет. Гейм на нула, приключил с ас, беляза края на деветия гейм и при 5-4 за Григор неговият опонент трябваше да сервира за оставане в сета.

Раонич не трепна, а с нов перфектен гейм българинът си осигури минимум тайбрек. Раонич направи две двойни грешки в 12-ия гейм, но при 40-30 световният №3 не изневери на стила си и с агресивен втори сервис си помогна за 6-6.

Григор взе първата си точка и с пределна мобилизация и отлична игра на ретур осъществи два минипробива за 3-0. Канадецът обаче моментално навакса изоставането и двамата смениха полетата при 3-3. Още веднъж Димитров поведе с минибрейк, но и той бе отразен веднага, а Раонич за първи път поведе в тайбрека при 6-5 и съответно имаше първи сетбол. Но и това не смути българинът, който осъществи нов минибрейк за 8-7 и след 55-минутна битка дръпна в резултата.

Раонич заби бекхенд в мрежата за 15-40 в петия гейм на втората част и след час и 13 минути на корта Григор имаше първите два брейкбола в двубоя. Сервисът на Милош изчезна, но въпреки това се добра до дюс.

Настойчивостта на Димитров обаче даде резултат и след две грешки от форхенд на канадеца така важният брейк бе осъществен. Българинът затвърди и това тотално разколеба съперника му. Грешките на Раонич зачестиха, а нашето момче се възползва максимално от това и в седмия гейм стигна до 0-40 и три скрити мачбола. Логичното се случи и с нов брейк за 5-2 финалът за Димитров изглеждаше сигурно събитие.

Бурни аплодисменти за Григор Димитров от публиката в Бризбън

На финала Григор ще срещне неудобния си Кей Нишикори, който го е побеждавал неизменно в досегашните им три мача на ниво ATP. Миналата година на канадския Мастърс Димитров успя да вземе първия си сет срещу японеца, който в момента е пети в световната ранглиста.