Супер Гришо е на полуфинал във Виена

Супер Гришо е на полуфинал във Виена Снимка: Getty Images

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите ATP 500 във Виена след победа с 6-3 4-6 6-4 срещу американеца Маркос Гирон.

Това бе трети мач между двамата и втора победа за Григор. Първата ни ракета водеше с 2-1 сета и в първия им двубой на "Ролан Гарос" през 2021-ва, но се отказа поради контузия, което донесе и единствената победа на световния №58 срещу Димитров.

Григор взе първия сет, след като водеше резултата още от самото начало и направи ранен пробив още в първия сервси гейм на съперника. Българинът бе изключително стабилен на сервис, успя да задържи преднината си и затвори сета с 6-3 в своя полза.

Гирон изравни след 6-4 във втората част. Американецът проби за 3-1, но Гришо веднага върна пробива. В последния си сервис гейм обаче първата ни ракета отново допусна пробив и загуби втория сет.

В третия двамата отново си размениха по един пробив, но този път Григор натисна в края, проби за 5-4, след което затвори мача в своя полза след брилянтно проведен последен гейм и победа на нула.

Димитров е първия полуфиналист на турнира, като в битката за място на финала ще чака победителя от двойката Даниил Медведев (№1 на турнира) - Янин Синер.

Григор гостига до тази фаза на турнира във Виена за първи път в кариерата си, като не бе играл полуфинал в зала от две години, когато направи същото в Антверп.