Провалил се в Барса донесе олимпийската титла на Бразилия

С гол на Малком във второто продължение Бразилия победи Испания с 2:1 и спечели олимпийската титла.

Бившият играч на Барселона, който не успя да се наложи при каталунците и бе продаден на руския Зенит се разписа в 108-ата минута.

Редовното време завърши при резултат 1:1, а в първото продължение ново попадение не падна.

Двата отбора започнаха открито, но трудно достигаха до положения.

В 38-ата минута "златистите" получиха дузпа, която обаче Ричарлисон пропусна, шутирайки над гредата.

Нападателят на Евертън имаше още един шанс точно преди почивката, но футболист в червен екип блокира удара му. Веднага след това обаче съотборникът му Матеус Куня беше точен за 1:0 след грешка на Пау Торес.

В 63-тата минута влезлият като резерва Солер центрира към Оярсабал за 1:1.

Пет минути преди края Ла Фурия удари греда, след като рамката бе спряла и бразилците в началото на втората част.

Развръзката настъпи в 108-ата минута, когато Малком с лекота задмина Хесус Вайехо и прониза Унай Симон за 2:1.

Така бразилците защитиха трофея си, спечелен пред родна публика в Рио преди пет години.