Джеси Лингард с първи гол от 10 месеца насам, младок провали Юнайтед

19-годишният Дишон Бърнард коства победата на Манчестър Юнайтед с автогол и грешка за другия гол

Джеси Лингард отбеляза първия си гол за Манчестър Юнайтед от 10 месеца насам.

Халфът даде аванс на „червените дяволи“ в 10-ата минута за 1:0 срещу Астана в предпоследен мач от груповата фаза на Лига Европа.

„Червените дяволи“ вече си бяха осигурили класиране за фазата на директните елиминации и затова Оле Гунар Солскяер реши да заведе почти и само таланти от школата в Астана.

Средната възраст на стартовия състав бе малко над 20 години, въпреки 36-годишния вратар Лий Грант. Но именно младоците, и в частност защитникът Дишон Бърнард костваха победата на Юнайтед и позволиха на Астана да стигне до обрат с 2:1.

В 55-ата минута Дмитрий Шомко изравни резултата с удар между краката на Бърнард. Малко по-късно Тахит Чонг пропусна останал сам на празна врата, а секунди след това Юнайтед бе наказан отново. Бернард си отбеляза нелеп автогол, след като опит за центриране рикошира в гърдите му и топката влетя във вратата на Грант.

Юнайтед наложи натиск и стигна до още няколко добри положения, но Ненад Ерич на няколко пъти се прояви блестящо. Вратарят първо спаси опасен удар на Анхел Гомес от фаул, а секунди по-късно отрази и изстрел на Мейсън Грийнууд.

Към края двубоят загрубя и станахме свидетели на няколко жълти картона, но не и на опасности пред двете врати.

Преди късния мач от групата между АЗ Алкмаар и Партизан, Манчестър Юнайтед остава лидер с 10 точки, АЗ има осем, Партизан е с четири, а Астана, който спечели първите си точки през този сезон в турнира, има три.