Юве отново игра с човек повече и нямаше проблем с класирането

Дибала, Куадрадо и Дани Алвеш празнуват безгрижно единствения гол в мача Снимка: Getty Images
Дибала, Куадрадо и Дани Алвеш празнуват безгрижно единствения гол в мача

Ювентус се класира на четвъртфинал в Шампионската лига след спокойна победа с 1:0 срещу Порто в Торино. Юве имаше преднина от 2:0 от първия двубой и нито за миг в реванша отстраняването на съперника не изглеждаше под въпрос.

"Старата госпожа" водеше мача в умерено темпо, а всичко се реши три минути преди края на първото полувреме. Тогава след един ъглов удар пред Касияс се получи разбъркване, а Макси Перейра спря с ръце пред голлинията сигурен гол.

Съдията нямаше друг избор, освен да отсъди дузпа и да даде червен картон на уругваеца, заради което Порто игра цяло второ полувреме с човек по-малко. И в първия двубой португалците бяха с 10 души близо 60 минути, а тогава изгонен беше Алекс Тейес.

От бялата точка Пауло Дибала се разписа и така донесе победата на Юве. Малко след началото на второто полувреме Порто можеше да изравни, но Франсиско Соареш не уцели вратата от изгодна позиция.

До края домакините можеха да вкарат втори гол, но и 1:0 им беше достатъчно и те вече очакват жребия за четвъртфиналите, който ще се тегли на 17 март.