Лудогорец пропусна да се класира предсрочно, но остава начело в групата

Лудогорец направи 1:1 срещу Брага в Разград и остава начело в група С на Лига Европа Снимка: ludogorets.com

Лудогорец пропусна да си осигури предсрочно класиране за 1/16-финалите на Лига Европа, след като стигна до само 1:1 срещу Брага в Разград.

Тимът на Димитър Димитров поведе в резултата чрез Марселиньо, но седем минути преди края на редовното време резервата Франсержио донесе точката за Брага.

След нулево първо полувреме, Марселиньо даде аванс на Лудогорец в 68-ата минута. Нисичкият Вандерсон засече едно центриране от ъглов удар, изстрелът му беше спасен, но Марселиньо бе на точното място и отблизо направи 1:0.

Португалците натиснаха след това, но така и не успяваха да създадат кой знае колко опасни ситуации пред вратата на Броом. В 83-тата минута обаче отбраната на домакините проспа едно центриране в наказателното поле, Франсержио бе оставен непокрит и с глава оформи крайното 1:1.

В другия мач от групата Истанбул ББ и Хофенхайм също завършиха наравно 1:1, след като резервата Един Вишча донесе точката за турския тим, изравнявайки дълбоко в добавеното време. Преди това, в началото на второто полувреме, Флориан Грилич бе открил резултата за Хофе.

Въпреки равенството „орлите” остават начело в група С с осем точки и с единия крак във фазата на директните елиминации. Брага е втори със седем, Хофенхайм има четири, а Истанбул ББ е последен с две.

В следващия кръг Лудогорец приема Истанбул, а Брага и Хофенхайм се срещат в Португалия.