Лудогорец се огъна пред класата на Интер

Ериксен отбеляза първия си гол за Интер, докато Лудогорец разочарова в предни позиции Снимка: Getty Images

Лудогорец загуби с 0:2 от италианския гранд Интер в първи сблъсък от 1/16-финалите на Лига Европа, изигран на препълнения "Хювефарма Арена" в Разград.

"Нерадзурите" взеха своето с попадения на Кристиан Ериксен (71') и Ромелу Лукаку (93' д.) през второто полувреме. Лудогорец стоеше стабилно през първата част, но се огъна под натиска на Интер след почивката, а в атака българският шампион не показа почти нищо - и не отправи точен удар към противниковата врата.

Контузия извади голмайстора на българския тим Клаудиу Кешеру и вместо него като титуляр започна Якуб Шверчок. Антонио Конте пък беше направил сериозни ротации в състава на Интер.

В първите пет минути фаворитът в срещата владееше напълно инициативата, но после мачът стана доста равностоен.

В 25-ата минута италианците стигнаха до първото си по-сериозно положение, но Пламен Илиев спаси изстрела на Бираги, а се оказа, че при атаката е имало засада на Виктор Моузес.

Лудогорец на няколко пъти опита атаки, но Интер стоеше стабилно в защита, а центриранията и извеждащите пасове на "орлите" никак не вървяха.

През втората част Интер натисна сериозно и бързо стигна до греда. Алексис Санчес отклони с пета едно центриране, топката се удари в Григоре, после Пламен Илиев спаси, а и страничният стълб помогна на вратаря.

Лудогорец имаше няколко възможности да контраатакува опасно, но не се възползва. Стигна се и до спорна ситуация заради игра с ръка на Д'Амброзио в пеналта на Интер, но дебютиращият в България ВАР разгледа положението и прецени, че дузпа няма.

В 63-ата минута Ериксен стреля от въздуха с левия крак, но Илиев направи страхотно спасяване. Минута по-късно в игра влезе и звездата в атаката на Интер Ромелу Лукаку.

В 71-ата минута вече се стигна до попадение за гостите.

Те разиграха бързо пред наказателното поле и топката стигна до Ериксен, който отбеляза първия си гол за Интер - 1:0.

Само две минути по-късно при нова опасна атака Ериксен отново стреля, но този път в гредата.

Конте смени схемата на тима си, докато Павел Върба извади Шверчок и вкара вместо него Мавис Чибота.

Лудогорец опита да обърне развоя, но така и не създаде чисто положение пред Падели.

В 92-ата минута се стигна до опасно центриране пред вратата на Илиев, при което Анисе игра с ръка.

ВАР се намеси и подсказа на рефера да разгледа положението, след което беше отсъдена дузпа. От бялата точак Лукаку безпроблемно фиксира крайното 2:0.

Така ситуацията на българския шампион изглежда безнадеждна преди реванша в Милано след седмица.