Велик Лудогорец размаза ЦСКА Москва в Разград!

Кешеру направи голям мач и записа хеттрик в тази незабравима европейска вечер в Разград Снимка: LAP.bg

Лудогорец записа велика победа с 5:1 над ЦСКА Москва в Разград в първи мач от груповата фаза на Лига Европа.

"Орлите" изнесоха най-силния си мач в евротурнирите от години насам и разбиха един от фаворитите в групата след невероятно второ полувреме и попадения на Вандерсон, Лукоки и хеттрик на Клаудиу Кешеру.

Шампионът на България можеше да поведе още в 5-ата минута, когато удар на Джоди Лукоки по диагонала срещна гредата, а добавката на Вандерсон излезе малко встрани.

В 11-ата минута ЦСКА поведе с единственото си положение за цялото първо полувреме. При центриране на Влашич от фаул Игор Дивеев скочи най-високо и с глава стреля неспасяемо за 1:0 за гостите.

Лудогорец веднага реагира, но при изстрел на Марселиньо първо Акинфеев се намеси, а после топката срещна и гредата.

Малко по-късно вратарят направи още едно спасяване при шут на Кешеру, а до почивката Лудогорец организира още няколко добри атаки, но без успех.

Българския тим започна ударно и след подновяването на играта и нанесе голям удар само за няколко минути.

В 47-ата минута Вандерсон се възползва от изчистена извън пеналта топка, шутира силно и този път Акинфеев не успя да се намеси добре - топката мина през ръцете му за 1:1.

След 120 секунди чудесно прострелно центриране на Недялков отляво намери връхлитащия Джоди Лукоки, който от движение завърши за 2:1.

В 52-ата минута дойде и звездният миг на Клаудиу Кешеру. Вандерсон центрира и румънският нападател отбеляза гол шедьовър от воле с левия крак в далечния ъгъл - 3:1!

Руснаците се хвърлиха на щурм, мачът стана двуостър и последваха нелеки минути за Лудогорец.

В 69-ата минута обаче Кешеру отново изригна и засече центриране по земя на Недялков за втория си гол в мача - 4:1 за Лудогорец!

В 72-ата минута Марселиньо нахлу в наказателното поле и беше спънат от Акинфеев. От отсъдената дузпа Кешеру оформи хеттрика си и направи унижението за ЦСКА пълно.

В края Вандерсон опита да отбележи още веднъж и трябваше пак Акинфеев да спасява.

"Орлите" не бяха записвали победа в групите на Лига Европа от цели девет мача, но сега излязоха еднолично начело в група H.

В другия мач от групата Еспаньол и Ференцварош завършиха 1:1.