Горчив урок: Милан отказа Лудогорец с три леки гола

Играчите на Милан се радват след втория гол, паднал от ненужно причинена от Моци дузпа

Милан даде тежък урок на Лудогорец по ефективен футбол и без да блести надви с 3:0 българския шампион в Разград.

В дългоочаквания мач от 1/16-финалите на Лига Европа "орлите" имаха своите шансове и на моменти надиграваха италианския гранд, но загубиха след три леко допуснати гола.

Дженаро Гатузо беше заложил на всичко най-добро в състава на италианците. Димитър Димитров-Херо хвърли новото попълнение Якуб Шверчок в титулярния състав, а по крилата действаха Мисиджан и Джоди Лукоки.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, но за жалост Милан успя да поведе в самия му край.

Лудогорец започна амбицирано и наложи натиск, на няколко пъти създаде напрежение за защитата на „росонерите", макар и без да стигне до чисти положения.

Постепенно Милан изнесе играта, но „орлите" също се справяха в отбрана, а изстрелите на гостуващите играчи не бяха точни.

В 31-ата минута Лукас Саша центрира отляво към Шверчок, Донарума излезе лошо, но нападателят на Лудогорец не успя да уцели топката с глава.

10 минути по-късно защитата на разградчани не се справи с изчистването на топката и Бонавентура беше изведен отляво на вратата, но ударът му премина малко над гредата.

В 44-ата минута футболистите на Милан бяха оставени лековато на разиграят след ъглов удар, Чалханоглу центрира прострелно и Патрик Кутроне засече с глава във вратата на Ренан - 1:0 за „росонерите".

На почивката Шверчок отстъпи мястото си на Вандерсон и той почти веднага пусна добър пас към Марселиньо, който обаче нанесе твърде лек удар.

В 54-ата минута дойде най-чистото положение за Лудогорец - капитанът Дяков отправи чудесен удар точно пред наказателното поле, но топката срещна гредата.

В 63-ата минута Козмин Моци откровено изблъска Кутроне в наказателното поле и направи напълно ненужна дузпа, от която тъкмо влезлият Рикардо Родригес направи 2:0 за Милан.

След този гол настроението в играта на домакините спадна, а "росонерите" умело убиваха темпото и пазеха изгодния резултат.

В 93-ата минута Лудогорец получи трети лесен гол, отбелязан от резервата Фабио Борини. Той получи топка отдясно и оставен сам, я засече във вратата.

Реваншът между двата тима е след седмица на "Сан Сиро", но в него Лудогорец ще играе най-вече за честта си.