Байерн направи Тотнъм на решето, бивш играч на Арсенал с 4 гола

Левандовски заби два гола, а Гнабри - цели четири Снимка: Getty Images
Левандовски заби два гола, а Гнабри - цели четири

Байерн Мюнхен съсипа Тотнъм със 7:2 в Лондон в група Б на Шампионската лига и задълбочи кризата в отбора на Маурисио Почетино.

Срещата започна чудесно за "шпорите" с откриващ гол на Хюн-Мин Сон в 12-ата минута, но само три минути по-късно Йошуа Кимих изравни с далечен удар.

Тотнъм реагира позитивно и постави Байерн под напрежение, но не успя да поведе отново и в края на полувремето Роберт Левандовски изведе баварците напред за 2:1.

Скоро след почивката дойдоха моментите на бившия играч на Арсенал Серж Гнабри, който вкара два гола за две минути и покачи на 4:1.

След час игра Коман извърши нарушение срещу Дани Роуз в пеналта и от отсъдената дузпа Хари Кейн върна Тотнъм в мача - 2:4.

В 83-ата минута обаче Гнабри получи една дълга топка зад защитата и не пропусна да оформи хеттрика си за 5:2, с което елиминира и всякакви надежди на домакините за сензационен обрат.

Тотнъм рухна напълно и малко по-късно нова грешка в защитата позволи на баварците да контраатакуват, а Левандовски завърши с втория си гол в мача - 6:2.

Веднага след това отново Гнабри получи възможност да стреля от границата на наказателното и направи резултата унизителното 7:2 със своето четвърто попадение за вечерта.

Така Тотнъм остава на последно място в групата си с 1 т. от първите два мача, колкото има и Олимпиакос.

Гърците днес загубиха гостуването си на Цървена звезда с 1:3.

"Звездашите" имат 3 т., а Байерн води в групата с 6.