Барса изхвърли Наполи от Шампионската лига след прекрасен мач на Монтжуик

Барса изхвърли Наполи от Шампионската лига след прекрасен мач на Монтжуик Снимка: Getty Images

Барселона победи Наполи с 3:1 в осминафиналния реванш от Шампионската лига и след 4:2 продължава напред в турнира.

Двубоят, особено през първото полувреме, предложи много опасности и пред двете врати, а каталунците демонстрираха изключителна класа, въпреки че трябваше да се справят без контузените Де Йонг, Педри, Гави, Феран Торес, Алехандро Балде и Маркос Алонсо.

Младата надежда на Барса Фермин Лопес откри резултата в 15-ата минута. Рафиня проби отляво и върна топката в наказателното поле, Левандовски я прескочи, за да може Фермин от точката за дузпата да я прати в мрежата.

Две по-късно Жоао Кансело удвои аванса на домакините. След нова атака отляво Рафиня стреля в гредата, но топката след това се озова в краката на Кансело, който завърши без проблеми - 2:0.

След точно половин час игра Наполи намали чрез Рамани, който се възползва от хубаво подаване на Политано и хладнокръвно плъзна топката по диагонала.

Минути по-късно Ди Лоренцо имаше шанс да изравни, но Тер Стеген се разтегна максимално, за да отрази удара му с глава.

През втората част положенията не изобилстваха, а най-интересното двата отбора бяха оставили за края.

В 83-тата Роберт Левандовски оформи крайното 3:1, завършвайки многоходова комбинация през центъра.

Минута преди края на редовното време Оливейра пропусна да се разпише за Наполи и да направи добавеното време изключително напрегнато, стреляйки в гредата.

В добавените четири минути мощен шут на Кварацхелия пък мина на сантиметри покрай вратата на Тер Стеген.