Байерн не остави шансове на Лацио в реванша

Байерн не остави шансове на Лацио в реванша Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен демонстрира, че все още не бива да бъде отписван в Шампионската лига. Баварците победиха Лацио с 3:0 в реванша и с общ резултат от 3:1 продължават към четвъртфиналите в турнира на богатите.

Хари Кейн наниза два гола за успеха на "Алианц Арена", а третото попадение за домакините бе дело на Томас Мюлер.

Байерн удари два пъти в края на първата част, за да обърне резултата от двубоя.

Кейн откри в 39-ата минута с доста късмет. Мюлер върна една топка за Герейро, който стреля, но нескопосано. Топката все пак отиде към Хари Кейн, който с глава я пренасочи към вратата през ръцете на Проведел.

В добавеното време отбраната на Лацио отново бе хваната неподготвена. Този път след изпълнение на корнер топката не бе изчистена добре, Де Лихт стреля от воле, но по подобие на Герейро не бе особено точен. За негов късмет на пътя на топката се оказа Мюлер, който с глава вкара за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Кейн в 66-ата. През втората част Байерн намали оборотите, но все пак стигаше до добри шансове. При един подобен Проведел спаси далечен удар на Сане, но при добавката Кейн прати топката в мрежата.

Това беше шестото попадение за Кейн в осем мача в Шампионската лига от началото на сезона и 33-о в 33 двубоя във всички турнири, откакто премина в Байерн през лятото.

Стражът на Лацио направи още няколко добри спасявания, при една от ситуациите Проведел се справи, останал сам срещу Томас Мюлер.