Байерн счупи рекорд в Шампионската лига с разгром на "Алианц Арена"

Байерн счупи рекорд в Шампионската лига с разгром на "Алианц Арена" Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен постави нов рекорд в Шампионската лига с разгрома с 5:0 над Виктория Пилзен в група C на турнира.

Баварският колос записа 31-ви пореден мач без загуба в груповата фаза на турнира и излезе еднолично начело по този показател, след като досега делеше рекорда с Реал Мадрид.

Цели 28 от тези двубои завършиха с победа за Байерн, като серията им трае вече 5 години - от октомври 2017-а досега.

Тази вечер домакините нямаха никакви проблеми с чешкия тим и още до 21-вата минута си решиха мача с три гола на Лерой Сане, Серж Гнабри и Садио Мане.

След като тримата нападатели се разписаха, преди края на полувремето това стори и Джамал Мусиала.

През втората част Сане добави още един гол след асистенция на Мане, а резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг също отбеляза, изведен сам срещу вратаря.

Така наречената "група на смъртта" не се оказва особено трудна за Байерн, който събра пълен актив от три победи с голова разлика 9:0 и оглавява класирането с 9 т. пред Барселона и Интер с по 3 и Виктория с 0.