Драма! Челси изпусна първото място в мач с 6 гола и два пълни обрата

Драма! Челси изпусна първото място в мач с 6 гола и два пълни обрата Снимка: Getty Images

Челси изпусна първото място в група H на Шампионската лига по драматичен начин след спиращо дъха 3:3 в гостуването на Зенит в Санкт Петербург.

Двата тима изиграха страхотен мач с няколко обрата, а попадение на руснаците в 94-тата минута попречи на Челси да спечели групата.

По същото време Ювентус победи Малмьо с 1:0 у дома и по този начин се пребори за първата позиция, докато лондончани също продължават към осминафиналите, но като втори отбор - и най-вероятно ги очаква по-силен съперник още в началото на елиминациите.

Зенит пък ще играе в Лига Европа.

На "Газпром Арена" Тимо Вернер откри резултата в самото начало, но още преди почивката Клаудиньо и Сердар Азмун донесоха пълен обрат в полза на Зенит.

Ромелу Лукаку ознаменува завръщането си в титулярния състав с попадение за 2:2, а пет минути преди края отново Вернер се разписа и мислеше, че е донесъл победата и първото място на тима си.

В четвъртата минута на добавеното време обаче Магомед Оздоев отбеляза със зверски удар от въздуха от границата на пеналта и огорчи Томас Тухел и играчите му.