Идва титаничен сблъсък Байерн - Барселона в Шампионската лига

Идва титаничен сблъсък Байерн - Барселона в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Барселона - Байерн Мюнхен е голямото дерби от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Двата гранда преодоляха без големи проблеми своите противници на осминафиналите тази вечер и ще се изправят един срещу друг още другата седмица, на 14 август, в Лисабон.

Според необичайния регламент на Лигата този сезон, всичко между тях ще трябва да се реши в един-единствен двубой.

Тази вечер Барса победи с 3:1 Наполи в реванша на "Камп Ноу" и с общ резултат 4:2 продължава напред.

Головете паднаха още през първата част, която ще се запомни и с бавното опериране на ВАР при няколко спорни ситуации.

Клеман Ленгле откри за каталунците в 10-ата минута с глава, след като преди това изблъска Диего Деме. ВАР прецени, че не е имало нарушение на французина.

Не след дълго Лионел Меси направи 2:0 със самостоятелна акция, в която преодоля няколко противници, падна на земята, но успя да довърши атаката и да стреля точно в далечния ъгъл.

Малко по-късно Меси вкара отново, но след дълга пауза ВАР видя игра с ръка и не призна гола.

Все пак Барселона поведе с 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Кулибали срещу Меси. И в този случай до решението се стигна след дълга пауза заради разглеждането с ВАР - макар че нарушението беше очевидно.

В добавеното време на първата част Наполи също получи дузпа и Лоренцо Инсиние я отбеляза, за да върне надеждите на своите.

През втората част неаполитанците опитаха да организират натиск и създадоха няколко обещаващи положения, но гол на Аркадиуш Милик не беше признат заради засада.

По същото време Байерн Мюнхен за втори път разби Челси - този път с 4:1 у дома.

Германският шампион продължава напред с общ резултат 7:1. Роберт Левандовски се разписа на два пъти и се отчете и с две асистенции за головете на Иван Перишич и Корентен Толисо.