Изпусната дузпа лиши Лудогорец от първа победа в Лига Европа

Изпусната дузпа лиши Лудогорец от първа победа в Лига Европа Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец взе първа точка в основната фаза на Лига Европа след равенство 0:0 в гостуването на Виктория Пилзен.

Българският шампион можеше и да спечели мача, но в началото на второто полувреме Якуб Пьотровски пропусна да отбележи за отбора си от дузпа.

Домакините също можеха да победят, тъй като имаха няколко добри положения, удариха и греда.

В 16-ата минута защитата на Лудогорец направи голяма грешка, но се размина с получаване на гол, след като футболист на Пилзен стреля от чиста позиция високо над вратата.

Мачът включваше много битка, но не и много интересни положения.

В началото на втората част Лудогорец получи дузпа за игра с ръка и това беше идеалната възможност гостите да поведат.

Якуб Пьотровски обаче изпълни лошо и вратарят с лекота спаси удара му.

После гредата спаси Лудогорец малко след като в игра за чехите се появи бившият играч на Левски Рикардиньо.

В края отново "орлите" се разминаха с получаване на гол след опасен далечен удар.

Все пак Лудогорец има защо е доволен от точката след фалстарта и загубата с 0:2 от Славия Прага в първия кръг на турнира.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.