Клоп за перфектния Ливърпул: Изключително представяне! Горд съм

Клоп за перфектния Ливърпул: Изключително представяне! Горд съм Снимка: Getty Images

Юрген Клоп похвали футболистите си след победата с 2:1 над Милан, с която Ливърпул се превърна в първия английски тим, излизал от групите в Шампионската лига с пълен актив от 18 точки.

Мохамед Салах и Дивок Ориги отбелязаха головете за обрата на мърсисайдци на "Сан Сиро", след като Фикайо Томори бе открил резултата в 29-ата минута.

"Честно казано, в повечето случаи не се чувствам горд, защото очаквам да постигаме много успехи - каза Клоп след мача. - Но тази вечер изпитвам много гордост. Това беше едно изключително представяне. И нямам предвид само факта, че спечелихме и шестте си мача, а, че го направихме по такъв начин след толкова много промени.

Момчетата трябваше да покажат увереността си и че са готови за шанса, който им се дава, и тази вечер видях много добри неща от тях.

Разбира се, това, че спечелихме и шестте си мача в групата е наистина невероятно. Това е още една глава за тази прекрасна група от футболисти."

Клоп открои и част от футболистите, от които е доволен. Германският специалист похвали отбраната и в частност Натаниел Филипс и Ибрахима Конате за работата им срещу атаката на Милан.

"Росонерите" имаха шанс да се класират за следващата фаза на турнира, но им трябваше задължителна победа. След загубата останаха на последното място в групата и дори няма да продължат в Лига Европа напролет.

"Научихме много от тези шест мача. За съжаление, не успяхме да постигнем резултата, който искахме, тази вечер", каза след мача Стефано Пиоли.