Мбапе дебютира с гол и трофей, Реал грабна Суперкупата

Мбапе дебютира с гол и трофей, Реал грабна Суперкупата Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе дебютира с гол за Реал Мадрид, а Кралският клуб стартира новия сезон с още един трофей във витрината си.

Реал грабна Суперкупата на УЕФА след победа с 2:0 над Аталанта във финала във Варшава.

Головете паднаха след почивката, когато освен звездното ново попълнение се разписа и Феде Валверде.

Мбапе дебютира от първата минута в състава на Реал, но преди почивката в нападението на тима нямаше особен блясък, въпреки присъствието на французина и бразилците Винисиус и Родриго.

Всъщност първите обещаващи ситуации бяха за италианския тим, който играеше много стабилно, макар че отстъпи инициативата на съперника.

В 20-ата минута гредата спаси Реал след отклонена от Едер Милитао топка.

Едва в края на полувремето дойде чисто положение и за мадридчани, но изстрелът на Родриго също срещна гредата.

След паузата мачът стана далеч по-динамичен.

Тибо Куртоа направи страхотно спасяване при изстрел на Марио Пашалич с глава и това си остана големият шанс на Аталанта.

Оттам нататък Реал пое напълно контрола, докато италианците се прибраха твърде дълбоко в своята половина и бяха наказани.

В 59-ата минута Винисиус проби отляво и сервира на Валверде, който на празна врата откри резултата.

Секунди по-късно бразилецът пропусна чисто положение, но вторият гол все пак падна в 68-ата минута.

Тогава Джуд Белингам направи брилянтна асистенция, а Мбапе се възползва от удобния пас и стреля в горния ляв ъгъл за 2:0.

До края имаше положения и пред двете врати, но нямаше съмнение кой ще е крайният победител.

За Реал това е рекордна шеста Суперкупа в историята, а Лука Модрич и Дани Карвахал стават най-успешните играчи в надпреварата с по пет спечелени трофея.