Мбапе скъса мрежата на Реал. Буквално

Мбапе скъса мрежата на Реал. Буквално Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе отново бе големият герой за ПСЖ. Парижани победиха за втори път Реал Сосиедад, този път с 2:1 в Испания, и продължават към четвъртфиналите на Шампионската лига.

За разлика от последните двубои в Лига 1, френският нападател бе титуляр и изигра пълни 90 минути за ПСЖ, отбелязвайки и двата гола за успеха на гостите.

Мбапе се разписа още в 15-ата минута, за да открие резултата. Нападателят догони малко по-дълъг пас на Дембеле, почти от аут линията върна топката малко назад, след което стреля мощно с десния крак по диагонала покрай двама бранители и вратаря.

Изстрелът бе толкова силен, че буквално скъса мрежата на вратата зад Алекс Ремиро.

В началото на втората част Канг-Ин Лий изведе Мбапе с дълъг пас от собствената половина. Французинът проби отляво, след което завърши от малък ъгъл, промушвайки топката покрай близката греда.

За Мбапе това бяха голове №33 и №34 в общо 34 мача във всички турнири от началото на сезона.

Крайното 2:1 оформи капитанът на домакините Микел Мерино минута преди края на редовното време при разбъркване след изпълнение на корнер.