ПСЖ се развилня в Каталуния, ранен червен картон съсипа Барса!

ПСЖ се развилня в Каталуния, ранен червен картон съсипа Барса! Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен отстрани Барселона на четвъртфиналите в Шампионската лига след гръмка победа с 4:1 на "Монжуик" в каталунската столица.

Френският шампион успя да направи обрат в общия резултат, след като беше загубил с 2:3 първия мач, а двата тима отново заформиха зрелищен двубой с множество интересни положения.

Мачът тръгна идеално за домакините и те поведоха, но фатален за тях се оказа ранният червен картон за Роналд Араухо, който позволи на гостите да осъществят пълния обрат.

Парижани опитаха да започнат агресивно и да наложат натиск, но не отправиха точен изстрел и не създадоха сериозно положение, а първия удар нанесоха домакините.

В 12-тата минута Ламин Ямал преодоля ефектно Нуно Мендеш отдясно и центрира прострелно, а Рафиня засече отблизо за 1:0.

Срещата продължаваше да върви отлично за Барса до 29-ата минута, когато се стигна до червения картон на Араухо.

Баркола получи извеждащо подаване и се откъсна пред уругваеца, който го повали с ръка, а реферът беше категоричен в решението си да го изгони.

С човек повече ПСЖ ставаше все по-опасен и в 40-ата минута изравни след подаване от левия фланг и зверски удар на Усман Дембеле.

В самия край на полувремето Дембеле пропусна да направи обрата пълен.

Скоро след подновяването на играта все по-опасните атаки на гостите дадоха резултат.

При един ъглов удар Витиня получи твърде много пространство да стреля отдалеч и порази вратата за 2:1.

После Шави беше изгонен от скамейката на Барса за невъздържана реакция, при която изрита едно от рекламните пана.

След час игра Жоао Кансело направи глупаво влизане срещу Дембеле в края на наказателното поле и направи дузпа.

Килиан Мбапе не трепна от бялата точка и покачи на 3:1, а Пари Сен Жермен вече имаше предимство и в общия резултат.

Постепенно обаче ПСЖ заигра по-пасивно и допусна Барса да натисне.

Стигна се до няколко напрегнати ситуации пред Донарума, но в 89-ата минута след една контраатака Мбапе реши всичко с втория си гол - 4:1.

Съперник на Пари Сен Жермен на полуфинала ще бъде Борусия Дортмунд, който също по драматичен начин успя да отстрани Атлетико Мадрид.