Шоу в Дортмунд! Един гол раздели Борусия и ПСЖ

Шоу в Дортмунд! Един гол раздели Борусия и ПСЖ Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд взе минимален аванс от 1:0 срещу Пари Сен Жермен на "Сигнал Идуна Парк" в първия полуфинал от Шампионската лига между двата тима.

В герой за домакините се превърна 31-годишният нападател Никлас Фюлкруг с гола си през първата част, а през втората гредата на два пъти спаси "жълто-черните".

Двубоят предложи изключително зрелище, макар и без много голове, но положенията пред двете врати се сипеха едно след друго, особено през втората част.

Първата принадлежеше основно на домакините. Дортмунд откри резултата в 36-ата минута. Шлотенберг намери Нико Фюлкруг с дълъг пас, нападателят избяга от засадата, овладя топката и с мощен шут по тревата не остави шансове на Донарума.

В края на първите 45 минути Фюлкруг свали топката за Забицер, който от няколко метра стреля, но Донарума падна бързо и отрази ниския му удар.

ПСЖ излезе преобразен за втората част. Килиан Мбапе се разигра. Френският нападател не успя да излезе на нито едно чисто положение, затова влезе по-навътре, за да участва в организирането на играта. И се получи.

В 50-ата минута в рамките на само няколко секунди гредите на два пъти спасиха Борусия. Мбапе първо нацели лявата с много хубав фалцов удар към далечния ъгъл, а след последвалото разбъркване Хакими стреля, но в десния страничен стълб.

Дортмунд оцеля.

Снимка: Getty Images

Парижани имаха още няколко отлични положения за гол, но пропуски направиха Фабиан Руис, Дембеле и отново Мбапе. Кобел просто бе непробиваем, а и играчите на ПСЖ трудно целеха вратата.

Просто играта не им се получаваше.

Дортмунд остана опасен на контраатаки, но не успя да стигне до чиста ситуация. Важното за "жълто-черните" бе, че успяха да запазят аванса си и ще имат гол предимство на реванша в Париж след седмица.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.