Свръхчовекът Холанд отново разтресе Шампионската лига

Свръхчовекът Холанд отново разтресе Шампионската лига Снимка: Getty Images

Ерлинг Холанд отново впечатли целия футболен свят, а Манчестър Сити се класира безпроблемно за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Сити съсипа РБ Лайпциг със 7:0 на "Етихад", а Холанд вкара пет от головете, с което счупи купища рекорди.

Той стана едва третият играч в историята на Шампионската лига с пет гола в един двубой, а се превърна и в най-младия футболист, достингал общо 30 гола в турнира.

Попаденията му във всички турнири през кампанията станаха 39, което е клубен рекорд в историята на Сити.

В първия мач английският шампион не убеди и стигна само до 1:1, но в реванша нямаше проблеми и реши всичко още през първата част, когато отбеляза три гола.

Головата машина Холанд се отчете с две попадения в рамките на едва 78 секунди, с което доста улесни нещата за своя тим.

Първият гол падна от донякъде дискусионна дузпа за игра с ръка на Хенрикс, който скочи с гръб към топката и от няколко сантиметра Родри насочи кълбото с глава, за да закачи то съвсем леко ръката на бранителя.

Холанд изпълни точно дузпата за 1:0 в 22-рата минута, а след по-малко от минута и половина покачи на 2:0 с добавка на празна врата - тогава страховит удар на Де Бройне срещна гредата, а норвежецът беше на точното място, за да завърши.

После реферът подпря домакините, като тотално подмина грубо нарушение на Едерсон, който беше напуснал наказателното си поле и заслужаваше задължителен картон.

Сити направи няколко грешки при изнасянето на топката, но продължаваше да доминира тотално и заслужено стигна до трети гол в последните секунди на първата част.

Тогава Родри засече с глава след корнер, топката се удари в гредата и се плъзна по голлинията, а Айдара я изчисти в краката на Холанд, за да влезе тя във вратата.

В началото на втората част "гражданите" продължиха да се забавляват и Илкай Гюндоган направи 4:0.

Гардът на гостите съвсем падна и Холанд се разписа още два пъти, и то отново след добавки.

Норвежецът беше заменен още в 63-тата минута и това му попречи да направи разгрома още по-унизителен за германците.

Все пак в добавеното време Кевин Де Бройне разпечата вратата на Бласвих със страхотен удар извън пеналта и така Лайпциг получи и седми гол.