Уест Хем ликува с първи голям европейски трофей от половин век

Уест Хем ликува с първи голям европейски трофей от половин век Снимка: Getty Images

Уест Хем спечели Лигата на конференциите след емоционална победа с 2:1 във финала срещу Фиорентина.

Победен гол в 90-ата минута донесе на английския тим първи трофей от 43 години насам, както и първи европейски трофей от 1965 г., когато е спечелена КНК.

През първото полувреме атаките на двата тима не дадоха резултат, а гол на Лука Йович беше отменен заради засада.

Фиорентина изглеждаше по-активният отбор, но лондончани първи отбелязаха, след като получиха дузпа за игра с ръка на Бираги.

Саид Бенрама изпълни наказателния удар и изведе Уест Хем напред в 62-рата минута.

Само пет минути по-късно Джакомо Бонавентура изравни с прецизен удар в далечния ъгъл.

После и двата тима изпуснаха отлични шансове да победят и към края бяха започнали да играят по-предпазливо, чакайки продълженията.

В 90-ата минута обаче Пакета пусна един извеждащ пас към Джаръд Боуен, който се откъсна от защитата и стреля над вратаря за победното 2:1.