Всички осминафинални двойки в Лигата на конференциите

Всички осминафинални двойки в Лигата на конференциите Снимка: Getty Images

Жребият за осминафиналите в Лигата на конференциите е ясен. Големите отбори се разминаха и така може да очакваме големите сблъсъци на четвъртфиналите и по-напред в турнира.

В урната на поставените бяха победителите от груповата фаза, а в тази на непоставените - отборите, идващи от плейофите, където се срещнаха финиширалите на второ място тимове в групите и третите отбори от Лига Европа.

Победителите от груповата фаза ще гостуват в първия мач и ще домакинстват в реванша. Първите мачове са на 9 март, а реваншите - седмица по-късно.

Гент - Истанбул ББ

Тъй като Рома и Лацио делят един стадион, а и двата тима трябва да играят първите си мачове от Лига Европа и Лигата на конференциите, съответно, у дома, този на "орлите" ще бъде преместен.

Така Рома ще домакинства на "Олимпико" срещу Реал Сосиедад, както отреди тегленият по-рано жребий за Лига Европа, в четвъртък, а мачът на Лацио и АЗ Алкмаар ще бъде преместен за вторник, 7 март, от 19:45 ч. българско време.

УЕФА дава предимство на Рома като победител в първото издание на Лигата на конференциите.

В подобна ситуация се оказаха Фенербахче и Истанбул Башакшехир. И двата отбора ще бъдат домакини в реванша, но "фенерите" в Лига Европа, а Истанбул ББ - в Лигата на конференциите.

За да се избегнат сблъсъци в Истанбул между феновете на двата тима, УЕФА премести мача на Истанбул ББ. Европейската централа дава предимство на Фенербахче заради по-доброто класиране на тима в домашното първенство.

Така мачът на "фенерите" срещу Севиля от Лига Европа ще се играе по програма, а Истанбул ББ ще домакинства на Гент в реванша от Лигата на конференциите в сряда, 15 март, от 19:00 ч. българско време.