Юнайтед напомни за златните си години и повали Барса с обрат на "Олд Трафорд"

Юнайтед напомни за златните си години и повали Барса с обрат на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отстрани Барселона с победа с 2:1 на "Олд Трафорд" в реванша от плейофния кръг на Лига Европа.

"Червените дяволи" постигнаха пълен обрат на своя стадион и спечелиха мегасблъсъка с победен гол на резервата Антони през втората част.

Първият мач завърши 2:2, а реваншът също оправда очакванията за двубой, който подхожда на Шампионската лига, а не на втория по сила евротурнир.

Първото полувреме не беше добро за Юнайтед, макар че пред Бруно Фернандеш се откри положение още в третата минута.

В 17-ата минута Фернандеш дръпна за ръката Алехандро Балде в наказателното поле и реферът отсъди дузпа.

При изпълнението Де Хеа хвана ъгъла на Роберт Левандовски и отклони топката, но тя все пак влезе във вратата му и Барса поведе.

През втората част Ерик тен Хаг обърна мача със смените си. Мениджърът пусна Антони още на почивката, а страхотно включване по-късно направи и Алехандро Гарначо.

Юнайтед изравни само две минути след подновяването на играта, когато Фред се възползва от пас на Бруно Фернандеш и направи резултата 1:1.

После Де Хеа блесна с много важно спасяване при удар на Жул Кунде с глава.

Моментът за домакините дойде в 73-тата минута, когато последователни удари на Гарначо и Фред бяха блокирани. Топката дойде идеално на Антони, който с левия крак намери далечния ъгъл за 2:1.

Английският тим пропусна да реши мача с трети гол, докато Барселона не успя да отговори чак до последните минути.

В добавеното време изстрел на Левандовски беше изчистен пред голлинията от Варан, но се оказа, че в ситуацията е имало и засада.

Юнайтед продължава към 1/8-финалите в Лига Европа, докато Барселона записа първа загуба от близо четири месеца.