Примери за ЦСКА: Аматьори, които грабнаха купата

Третодивизионният Пашинг шокира Аустрия Виена и спечели Купата на Австрия през 2013 г.

Лех Валенса на трибуните по време на сблъсъка от КНК между аматьорския Лехия Гданск и колоса Ювентус. Датата е септември 1983 г.

Жьонес Еш стига до непредвидено участие в Европа, но отнася 0:21 от Челси в първия кръг на КНК.

Тотнъм от сезон 1900/01. Тимът печели ФА Къп, макар да е извън първите две дивизии в Англия.

Рандерс е истински феномен - печели три пъти Купата на Дания като втородивизионен отбор (1967, 1968 и 2006).

През 2011/12 футболистите на Кевили (в жълто) играха в третото ниво на френския футбол, но стигнала до финал за купата (0:1 от Лион).

През 2000 г. четвъртодивизионният Кале също игра финал за Купата на Франция и на почивката водеше на Нант, но в крайна сметка отстъпи с 1:2 след дузпа в 90-ата минута.

Георги Василев-Гочето изведе третодивизионния Унион Берлин до финал за Купата на Германия, загубен с 0:2 от Шалке.