Левски е убедителен лидер, но вкара само 17 гола в 15 кръга.
Снимка: Levski.bg
Антонио Аниете, 2015. Испанецът дойде в Левски като реализатор №1 на втора гръцка дивизия. Макар че започна тромаво, успя да спечели приза и у нас с 14 попадения. Въпреки обичта и молбите на феновете Антонио отказа да поднови договора си и прие тлъстата оферта на Нефтчи Баку.
Вилмар Джордан, 2014. Колумбиецът наниза 20 попадения за Литекс и си подели наградата с Мартин Камбуров от Локомотив Пловдив. Няколко месеца по-късно се превърна в поредната изгодна сделка на Гриша Ганчев, като отиде в китайския Тиендзин Теда за 1,6 млн. евро.
Базил де Карвальо, 2013. Сенегалецът се озова в Левски от втория опит, след като първият му трансфер от Локомотив Пловдив пропадна скандално заради скрита контузия. С 19-те си попадения осигури нужната нападателна мощ, но не успя да помогне за титлата и купата, които се измъкнаха на косъм. После кариерата му мина през Белгия и Ангола.
Жуниор Мораеш, 2012. Бразилецът се превърна в безспорен любимец на феновете на ЦСКА. Потвърди високата си класа с 16 гола, с колкото завърши и Иван Стоянов от Лудогорец. „Червените“ обаче отстъпиха инфарктно титлата в последния кръг в Разград. После Жуниор пое към Украйна и носи екипите на Металург Донецк и Динамо Киев.
Гара Дембеле, 2011. Същински голов хищник, който вкара 26 попадения в „А“ група и общо 37 в 39 мача от всички турнири. После донесе в касата на Левски 2,5 млн. евро при трансфера си във Фрайбург. Оттогава Гара изчезна от футболната карта - потърси лесни пари в Китай и Дубай, а към днешна дата следите му се губят напълно.
Вилфред Нифлор, 2010. Със своите 19 гола помогна за титлата на Литекс. Кариерата му приключи след кратък престой в долните дивизии на Франция.
Мартин Камбуров, 2009. Разписа се 16 пъти за Локо Пловдив и използва инерцията за трансфер в Китай. После си пробва късмета и в ЦСКА, но през последните два сезона отново си тежи на мястото - на „Лаута“.
Георги Христов, 2008. Дългокосият нападател със страст към тежката музика опъна мрежите 19 пъти. След това така и не се утвърди в Левски, а от няколко години е звезда в Северноамериканската лига.
Цветан Генков, 2007. 28 гола в 30 кръга са отличен показател. По това време нападателят на Локо София логично проби в националния отбор и стигна до трансфер в Динамо Москва и Висла Краков. После не успя да остави следа на „Герена“, а миналия сезон изкара в Турция с екипа на Денизлиспор.
Миливое Новакович, 2006. Вкара 16 гола и подели приза с Жозе Фуртадо (Вихрен, ЦСКА). Литекс го продаде в Кьолн за 1,5 млн. евро. Там словенецът се отчете със 74 попадения в 166 срещи. Макар че сега е на 36 години, Миливое изкарва добри пари в Япония. А за капак е водещ голмайстор на родината си в европейските квалификации. Предстои му бараж срещу Украйна.