Европоходът на Левски утвърди Мъри като най-обичания треньор на "сините", но неразбориите в клуба така и не му позволяват да се завърне – нещо, което всеки фен на отбора желае. Той бе главният "виновник" за успехите на тима в Европа. След Левски Мъри води националния отбор, Литекс, Анортозис, Ботев Пловдив, а от 2014-а жъне успехи с казахстанския Астана. Тази година пропусна групите на ШЛ след тежка загуба от Селтик в Глазгоу, но поне в реванша Астана демонстрира отличен футбол и за момент дори не бе далеч от чудото, спечелвайки с 4:3 домакинството си.
Бившият страж на националния отбор днес е на 41 години, но продължава да е титуляр за Славия. След фиаското с изгубената шампионска титла от Левски през 2013-а, Петков вече не е сред любимците на синята агитка. Тогава стражът на „белите“ не се помъчи да скрие радостта си от удържаната точка в последния кръг, която коства шампионата на бившия му отбор. Това обаче не заличава заслугата му за евроуспехите на Левски от 2006-а. Срещу Киево опази вратата си суха близо 140 минути, преди Амаури да го преодолее на два пъти в реванша за 2:2.
Миланов си остава вечната опция за Левски и за националния отбор, когато го закъсат за краен бранител. Напусна „сините“ през 2010-а срещу сумата от 400 000 евро, за да играе в румънския Васлуй. След това игра и в Том Томск, но се завърна на „Герена“ през 2015-а. От началото на 2016-а заигра в АПОЕЛ Никозия. Точно 11 години по-късно той може отново да влезе в групите на ШЛ с екипа на кипърския тим, който има аванс от 2:0 преди гостуването на Славия Прага.
Топчо остава една от най-големите легенди в модерната история на „сините“. Той е футболистът на тима с най-много мачове в евротурнирите (32). Носи капитанската лента и в мачовете с Киево. Кариерата му винаги бе обвързана с отбора и накрая все се завръщаше на „Герена“. Направи го и като треньор, точно преди Николай Митов, но без успех. Сега Топузаков води тима на Арда Кърджали, който готви мини революция с рекорден за Трета лига бюджет от 2 млн. лв.
Томашич бе един от главните герои в европохода на Левски, след като формира здрава защитна двойка с Топчо. През 2008-а той си тръгна като свободен агент в посока Макаби Тел Авив. След два сезона напусна и Израел, след което поигра още две години в Гърция и реши рано да прекрати кариерата си още през 2012-а. Днес Томашич е в родината си Хърватия, но продължава да подкрепя "сините", като не пропусна и мача с Хайдук, който изхвърли Левски от Лига Европа тази година.
Бразилската перла в селекцията на „сините“ от онова време остава един от най-класните чуждестранни футболисти, играли в родния елит. Има и 10 мача за националния отбор. На 23 август 2006-а си изкара втори жълт картон в продължението срещу Киево, когато всичко вече бе решено, и в резултат изпусна дебюта на тима в групите. През 2010-а реши да прекрати кариерата си в Левски, където прекара последните 9 години от нея. След това се върна в родната Бразилия, където основа собствен клуб с името на Апостола. И днес Лусио Вагнер прекарва пенсията си по бразилските плажове, но Левски винаги остава в сърцето му. С екипа на „сините“ Вагнер изигра 22 мача за Купата на УЕФА и отбеляза 2 гола, а впоследствие бе и твърд титуляр в Шампионската лига.
Ричард бе основен футболист за Мъри в Европа и се превърна в един от най-сериозните изходящи трансфери на Левски през 2008-а, когато отиде в руския Химки срещу 1,25 млн. евро. Там обаче не му потръгна и се върна в родината си Нигерия, а после премина през Кипър. За последно чухме името му през 2012-а, когато се завърна в България с екипа на Берое, но след един полусезон остана извън сметките на треньора и от тогава е свободен агент.
С опита си французинът бе в основата на европейските успехи за Левски и в обиграването на младите таланти от школата на клуба по това време. Той бе и големият герой от мачовете с Киево, след като се разписа по веднъж в София и във Верона. През 2008-а си тръгна, за да играе в Израел,а после и в Кипър, но се върна за сезон 2009-10. След това завърши кариерата си във Франция. В момента Седрик Бардон работи във френска спедиторска фирма.
Кариерата на Боримиров бе обвързана с два клуба, в чиято легенда се превърна – Левски и Мюнхен 1860. Последният герой от лятото на 1994-а се завърна при „сините“ през 2004-а, за да участва в написването на най-славните страници в модерната история на клуба. След като прекрати кариерата си през 2008-а, Боримиров се захвана с различни ръководни функции в Левски. Води и школата на клуба, а сега е спортен директор на "сините", но ще трябва да почака поне година, за да стане част от нов поход в евротурнирите.
Мечо Телкийски бе сред звездите на онзи паметен отбор, а в реванша с Киево откри резултата в 34-ата минута. Любимецът на синята публика напусна отбора през 2008-а и игра в Апоел Тел Авив, а после и в Амкар Перм, преди да се завърне в Левски през зимата на 2009-а. После пак не му се получи в Израел и се върна в България с екипите на Локо София и Черноморец Бургас. Неотдавна водеше юношите старша възраст на „Герена“, но неразбориите в ръководството на клуба го накараха да напусне. Този сезон води тима на Оборище Панагюрище.
Той е един от най-осмиваните, но и най-обичани футболисти от публиката на Левски. Бижутера асистира за гола, с който "сините" поведоха на Киево в София. През 2007-08 напусна в посока Кипър, където изкара два сезона, преди да се завърне в Левски за втори път. През 2013-а окачи бутонките и се захвана с ръководни функции. Като спортен директор на „Герена“ не му се получи. Пробва се и в политиката, но съгражданите му от Своге не го избраха за свой кмет. Сега е шеф на местния футболен отбор.
Той водеше атаката на тима въпреки завръщането на Гонзо в тима за кампанията в ШЛ. Вкара за 1:0 на италианците в София, а в реванша се отчете с асистенция към Бардон. Домовчийски бе най-големият талант в тима на Мъри Стоилов, но кариерата му не се разви по най-добрия начин. Премина през Херта, Дуисбург, Ботев Пловдив, Черно Море, Левадиакос и Славия, като между тези отбори на няколко пъти се завръщаше в Левски, но без особен успех. Сега е състезател на Верея.
Ангелов изненада всички през сезон 2005/06, след като стана голмайстор на "сините" в евротурнирите с 5 гола в 10 мача. През сезон 2006/07 обаче Мъри го ползваше предимно като резерва на Домовчийски. След Левски игра в Турция, Кипър и в няколко български клуба, като завърши кариерата си през 2015-а в тима от родния си град Хасково. Сега продължава да му е посветен изцяло, след като от началото на годината е треньор на отбора.
Макар да започна кариерата си в ЦСКА, Пелето се превърна в легенда на "сините", чийто юноша е. Универсалният боец напусна Левски през 2007-а, за да играе в Германия, Румъния, а после и в кипърския Анортозис. Накрая пак се завърна на „Герена“, където приключи състезателната си кариера през 2014-а. В началото на годината бе освободен като спортен директор на Левски и се захвана с школата на стадион „Раковски“. В мачовете с Киево се отличи с една асистенция към Бардон в първия двубой (за 2:0). В реванша титуляр на десния бек бе Живко Миланов, но Ангелов влезе, за да пази резултата 15 минути преди края, на мястото на Мечо Телкийски.
Коприваров нямаше как да измести Йовов от лявото крило на тима за важните мачове - все пак вписа името си в статистиката, заменяйки Бижутера в края на продължението, точно след червения картон на Лусио Вагнер. През 2008-а си тръгна от Левски, за да заиграе в Славия. В последните години се подвизава в по-ниските ешелони на австрийския футбол – в момента с екипа на Мархтренк.