Лудогорец качи Хебър на 5-ица в тъжен реванш в Пазарджик

Лудогорец качи Хебър на 5-ица в тъжен реванш в Пазарджик Снимка: start-photo.bg

За втори пореден път Лудогорец разби Хебър. В реванша в Пазарджик "орлите" разгромиха с 5:0 домакините и с общ резултат от 90 се класираха за финала на Купата на България.

Разградчани ще защитават трофея си на финала срещу Ботев Пловдив, който отстрани ЦСКА.

Полуфиналният реванш се игра пред тъжно празните трибуни на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик, на които имаше не повече от 500 души, въпреки че това бе историческо първо класиране за Хебър за този етап от турнира.

Лудогорец откри резултата още в петата минута, когато Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер. Вратарят Боян Загорски можеше да се намеси по-добре, тъй като ударът бе изпратен точно над главата му, но не успя да го направи.

След няколко сериозни пропуска в 22-рата минута резултатът стана 2:0. Кайо Видал открадна топката от много високо изнесената отбрана на домакините чак на центъра, преодоля 40-ина метра, след което завърши с мощен удар в далечния ъгъл.

Клод Гонсалвеш вкара за 3:0 малко преди почивката с много хубав удар от около 20 метра, забивайки топката в годния ляв ъгъл на вратата.

Хебър трудно стигаше до положения, а всичко, каквото успяха пазарджиклии да организират, беше спасено от Серджио Падт.

В 75-ата Матиас Тисера се разписа 4:0 след грешка на Мартин Янков, който замени Загорски за последния четвърт час на вратата на Хебър. Прекрасен извеждащ пас от Неделев намери Тисера, Янков излезе извън наказателното си поле да го посрещне, но бе разминат и нападателят на домакините завърши на гола мрежа.

Преди това Тисера пропусна няколко страхотни положения, ударяйки и греда, но все пак успя да се разпише, а веднага след това бе заменен.

В последната 90-а минута Сонко Сундберг направи резултата още по-разгромен. Защитата на Хебър не успя да изчисти добре центриране от корнер и от над 20 метра фронтално срещу вратата Сундберг изстреля страхотна тупалка, с която оплете топката в мрежата.