Лудогорец победи в реванша, но отпадна от Шампионската лига

Лудогорец победи в реванша, но отпадна от Шампионската лига Снимка: Lap.bg

Лудогорец отпадна от Шампионската лига в плейофната фаза за влизане в групите на турнира.

Българският шампион победи шведския Малмьо с 2:1 в Разград в плейофа реванш, но заради загубата с 0:2 в първия мач отстъпи в общия резултат и ще играе в групите на Лига Европа.

Играчите на Валдас Дамбраускас положиха големи усилия в двубоя тази вечер, за да заличат загубата отпреди седмица, но малко не достигна в двубоя, изпълнен с интересни моменти.

Срещата стартира вихрено и първото положение беше за гостите. На Кристиан Кахлина му се наложи да спасява удар отблизо на Чолак.

Въпреки доброто начало на Малмьо обаче, Лудогорец откри резултата в 10-ата минута чрез Антон Недялков.

След ъглов удар бранителят не успя да засече добре топката, но имаше късмета тя да се върне при него и с десния крак той направи добавка за 1:0.

Само 5 минути по-късно Малмьо изравни след майсторски прехвърлящ удар по диагонала на Сьорен Рикс. Попадението обаче беше отменено след дълга пауза, в която ВАР разглеждаше ситуацията и отсъди засада на капитана Кристиансен.

Впоследствие играта стана по-равностойна, а дълги паузи се наложиха заради двете принудителни смени, по една и за двата отбора.

За Лудогорец се контузи Каули Оливейра, докато гостите смениха вратаря си.

В 42-рата минута Малмьо изравни с прекрасно изпълнен пряк свободен удар от Бирманчевич, при който помогна и лек рикошет в стената, който затрудни допълнително Кахлина.

Дългото добавено време на първата част мина под диктовката на Лудогорец, но Вандерсон пропусна едно добро положение, а се оказа и че е бил в засада.

През втората част разградчани започнаха амбицирано и в 59-ата минута получиха дузпа.

Реферът изгледа повторение на една ситуация след центриране от корнер и видя играта с ръка на Чолак, след което посочи бялата точка.

Пиерос Сотириу не сбърка от 11-те метра и изведе Лудогорец напред - 2:1.

"Орлите" се нуждаеха от още един гол и наложиха натиск, а в 77-ата минута Кирил Десподов не успя да засече една опасна топка.

За съжаление, до края Лудогорец не направи достатъчно, за да достигне до продължения и приключи с Шампионската лига за този сезон, а опълчението на Малмьо беше успешно.

За българския тим остава съжалението от играта в първия мач, където отборът определено не показа истинските си способности.

В петък разградчани ще научат своите съперници в Лига Европа.