Обрат в Първа лига: ЦСКА 1948 свали Лудогорец от върха

Обрат в Първа лига: ЦСКА 1948 свали Лудогорец от върха Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец изпусна първото място в efbet Лига след равенство 2:2 срещу ЦСКА 1948 в Бистрица.

"Армейците" шокираха шампиона с изравнителен гол на Ивайло Чочев в 86-ата минута и така ЦСКА-София остава лидер в таблицата два кръга преди края на първенството.

ЦСКА 1948 пък взе поне частичен реванш срещу разградчани след загубата във финала за Купата на България преди няколко дни.

След здрава битка през първата част, второто полувреме започна с гол за Лудогорец.

Спас Делев откри с левия крак, но в 58-ата минута Педриньо изравни.

Малко след изравнителния гол гостите отново поведоха, като този път Делев записа асистенция, а Кирил Десподов отбеляза сам срещу вратаря.

Изглеждаше, че "орлите" ще удържат преднината си, но в 86-ата минута водещият голмайстор на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев изравни с добре насочен удар от въздуха.

В 8-минутното продължение Лудогорец можеше и да загуби, но Топузов от домакините пропусна от удобна позиция.

Вчерашната победа на ЦСКА над Локо Пловдив оставя "червените" от "Армията" начело в класирането с точка над Лудогорец.

До края на шампионата ЦСКА ще играе с ЦСКА 1948 и Левски, докато Лудогорец първо посреща "сините", а после гостува на Черно море.