В сблъсъка на джуджетата България взе "геройска" точка от Гибралтар

В сблъсъка на джуджетата България взе "геройска" точка от Гибралтар Снимка: Lap.bg

Българският национален отбор записа поредния си изключително срамен резултат и стигна само до 1:1 в гостуването на футболното джудже Гибралтар.

Смяната на подалия оставка Ясен Петров с Георги Иванов-Гонзо не донесе положителна промяна и България остава без победа след първите си три мача в Лигата на нациите.

Застаналият временно начело на националите Георги Иванов направи цели осем промени в състава спрямо резила 2:5 срещу Грузия.

Нашите за пръв път играха в такава единайсеторка и липсата на синхрон си личеше, особено в началото.

Срещата започна равностойно, но в 16-ата минута България създаде първото си положение - Миланов центрира, а Мартин Минчев стреля с глава и тежичкият вратар на домакините спаси.

Качеството на мача беше ниско и "трикольорите" не успяха да намерят никакъв ритъм в играта си, а минута преди края на полувремето даже можехме да получим гол след ъглов удар.

За щастие, оставеният сам Чиполина не уцели вратата с глава.

Минута по-късно България направи най-добрата си атака и откри резултата.

Хубава комбинация при контраакция доведе до центриране на Георги Миланов отдясно, а Георги Минчев засече с глава за 1:0.

За нападателя на Рига това беше дебютен гол с националната фланелка.

През второто полувреме нещата се развиха зле за България и за малко да получим гол при една контраатака, но вратарят Светослав Вуцов спаси с крак.

В 60-ата минута се стигна до дузпа за Гибралтар след намеса на ВАР. Андриан Краев необмислено протегна ръка и отклони един удар от фал, а преразглеждането на ситуацията доведе до отсъждане на дузпа.

От бялата точка Лиъм Уокър направи 1:1.

Георги Иванов пусна в игра Кирил Десподов и Тодор Неделев, а до края "трикольорите" опитаха да организират някакъв натиск, но не стигнаха до нито една опасност пред вратата на меко казано непретенциозния съперник.

Едва в 96-ата минута се отвори нова възможност пред Георги Минчев, но той нанесе твърде слаб удар и мачът приключи.

Гибралтар взе първата си точка в групата, но България има цели 2 т. и остава над днешния си съперник в класирането.

Пред нас са Северна Македония с 4 и Грузия с 9.